Burs Duyuruları

Yurtiçi ve yurtdışı burs duyurularını kaçırmayın!

TOG Öğretmen Çocuğu Bursu

2014-2015 öğretim yılı için TOG annesi ve/veya babası öğretmen olan üniversite öğrencilerine Öğretmen Çocuğu Bursu sunuyor.tog

Öğretmen Çocuğu Burs Başvuruları’nı http://burs.tog.gen.tr/web/  adresinden on-line olarak yapılabiliyor. Başvurular 10 Eylül 2014 tarihine kadar devam edecektir.

Burs Miktarı ve Bursiyerlik Süresi:
– 2014-2015 dönemi  TOG Öğretmen Çocuğu bursundan “yeni” burs alacakların burs miktarı 220 TL’dir.
– Burs alan üniversite öğrencilerinin TOG faaliyetlerine katılma şartı bulunmaktadır. Bursiyerler katıldıkları gönüllü faaliyetleri Burs Sorumlusu’na raporlamakla yükümlüdür.
– Bursiyere, eğitimine başarıyla devam ettiği sürece ve gönüllülük faaliyetlerine katıldığı sürece, aylık ödemeler halinde yıllık 10 ay süreyle burs ödenir. Temmuz ve Ağustos aylarında ödeme yapılmamaktadır. Bursiyerlerimizden her yıl dönem arası ve sonunda akademik durumlarını gösteren not çizelgesi talep edilir. Akademik başarı not ortalamasının Burs Komitesi tarafından belirlenen notun üzerinde olması beklenir. Ayrıca bursiyerlerimizin gönüllü olarak vakıf projelerine katkı sunması talep edilir. Bursiyerimizin, bu iki sorumluluğu yerine getirmediği takdirde bursu kesilir. Yerine getiriyorsa, lisans veya önlisans öğrenimi boyunca bursu devam eder.
– Burs alan öğrenci Burs Komitesi tarafından hazırlanan “Burs Taahütnamesi”ni imzalamak ve sözleşmedeki hükümlere uymakla yükümlüdür. Sözleşme hükümlerine uymayan, başvuru -mülakat aşamasında veya burs alırken, yanlış beyanda bulunan bursiyerlerin bursu kesilir.

ÖNEMLİ:
Bu yıl burs havuzunda bulunan bağışlar doğrultusunda maalesef yeni burs imkanı sağlanamaktadır. Halihazırda bursiyer olan 108 üniversite öğrencisi burs sorumluluklarını yerine getirdiği takdirde burs almaya devam edecektir.

Başvurular sadece on-line olarak yapılmaktadır.

TOG Öğretmen Çocuğu Bursu’na, Yüksek lisans, doktora veyahut ilköğretim öğrencileri başvuramamaktadır. Vakıf üniversitesi/devlet üniversitesi ; 1.öğretim/2.öğretim; üniversite / fakülte / bölüm  ayrımı yoktur.

Detaylı Bilgi ve Başvuru Formu için Tıklayın


 

Burslara Abone olun

  • Youtube
  • Facebook
  • Twitter


Üniversite Ara

Üniversite Adı

Ülke

Bölüm

TürYabancı Dil Öğret

Fulbright Türkiye tarafından Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için yurtdışında Amerikan üniversitelerinde ...

Hubert H. Humphrey B

Hubert. H. Humphrey Burs Programı bir diploma programı olmayıp, kariyerinin ...

BAU'dan 450 Yabancı

Türiye Genelinde YÖS (Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı) ile 450 Öğrenciye ...

Albion College Burs

Albion College başarılı uluslararası öğrencilere $20,000 dolar burs vermektedir.

Professional Fellows

National Democratic Institute ve American Councils for International Education; Türkiye, ...

Sponsorlar

  • A\\\'dan Z\\\'ye Eğitim
  • Yurtdışında Eğitim ve Yaşam Hakkında Bilmeniz Gereken Herşey!
  • Mezun Forum
  • Amerika da Yaşamak Artık Hayal Değil!