Burs Duyuruları

Yurtiçi ve yurtdışı burs duyurularını kaçırmayın!

Türkiye’deki Fransa Büyükelçiliği ile Sıtkı Koçman Vakfı (SKV), ortak bütçeli yüksek lisans-araştırma burs programının Muğla Sıktı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği bünyesinde kurulmasına karar verdi. Ortak bütçeli program hidrojeoloji, maden yatakları, uzaktan algılama, jeotermal gibi konularda, 12 aylığına Fransa’nın prestijli üniversitelerinde biri araştırmacı hanım olmak üzere iki kişiye araştırma ve yüksek lisans bursu sağlayacak.

————————————————————————————————————————–

“TIKLA,
KRİTERLERİNİ GİR
EN UYGUN EĞİTİMİ BULALIM

——————————————————————————————————————————

is09994z9Türkiye’deki Fransa Büyükelçiliği ile Sıtkı Koçman Vakfı (SKV), ortak bütçeli yüksek lisans-araştırma burs programının Muğla Sıktı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği bünyesinde kurulmasına karar verdi. Ortak bütçeli program hidrojeoloji, maden yatakları, uzaktan algılama, jeotermal gibi konularda, 12 aylığına Fransa’nın prestijli üniversitelerinde biri araştırmacı hanım olmak üzere iki kişiye araştırma ve yüksek lisans bursu sağlayacak.

Dil şartının İngilizce olarak belirlendiği programda, Fransa’da İngilizce eğitim veren kurumlarda araştırmalar yapılacak. Öğrencinin, bir senelik Fransızca hafta sonu ve yaz dönemi dil kurslarına katılması ve yıl sonunda Fransızca dil sınavını başarması bekleniyor. Yeterli Fransızca bilenler ise Fransızca eğitim veren üniversitelerde araştırma yapabilecek. Burs miktarı 800 Euro aylık olup gidiş geliş masrafları da karşılanacak. Ayrıca sağlık sigortası, harçlar ve çeşitli imkanlar sağlanacak. Burs programında SKV’ye düşen bir yıllık maliyet 13 bin 802 Euro, Fransa hükümetine düşense 13 bin 618 Euro.

MSKÜ Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Bedri Kurtuluş, konu hakkında yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Bu burs, MKSÜ Mühendislik Fakültesi açısından bir ilk ve Türkiye’deki Fransa Büyükelçiliği ile yapılan ikinci ortak burs programıdır. Bu bursu diğer burs programlarından ayıran ise MSKÜ bünyesinde gerçekleşecek olmasıdır. MSKÜ Jeoloji Mühendisliği yüksek lisansına kayıt olacak öğrencilerimizi, gerek araştırmalar için gerekse çift diploma alabilmeleri için Fransa’nın prestijli üniversitelerine gönderebilme imkânı sunulmaktadır. Geleceğe yönelik olan bu yatırım, yetkin akademisyen-araştırmacı yetiştirebilmede önemli bir rol oynayacaktır. Bursun kapsamında bir araştırmacının bayan öğrenci olması zorunluluğunun ise sektörde iş bulmakta zorlanan genç bayan araştırmacıları teşvik etmek amaçlı olarak uygulanması düşünülmüştür.”


 

Burslara Abone olun

  • Youtube
  • Facebook
  • Twitter


Üniversite Ara

Üniversite Adı

Ülke

Bölüm

TürYabancı Dil Öğret

Fulbright Türkiye tarafından Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için yurtdışında Amerikan üniversitelerinde ...

Hubert H. Humphrey B

Hubert. H. Humphrey Burs Programı bir diploma programı olmayıp, kariyerinin ...

BAU'dan 450 Yabancı

Türiye Genelinde YÖS (Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı) ile 450 Öğrenciye ...

Albion College Burs

Albion College başarılı uluslararası öğrencilere $20,000 dolar burs vermektedir.

Professional Fellows

National Democratic Institute ve American Councils for International Education; Türkiye, ...

Sponsorlar

  • A\\\'dan Z\\\'ye Eğitim
  • Yurtdışında Eğitim ve Yaşam Hakkında Bilmeniz Gereken Herşey!
  • Mezun Forum
  • Amerika da Yaşamak Artık Hayal Değil!