Burs Duyuruları

Yurtiçi ve yurtdışı burs duyurularını kaçırmayın!

Professional Fellows Program (PFP) 2017

National Democratic Institute ve American Councils for International Education; Türkiye, Rusya, Ukrayna, Gürcistan, Azerbaycan, Ermenistan ve Moldovya’daki genç profesyonellere Amerika’daki yasama sürecini doğrudan gözlemleme fırsatı sunuyor.

10 Ekim-17 Kasım 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek olan programa gelen başvurular arasından Türkiye’den seçilecek üç kişi; Washington D.C’deki oryantasyon toplantısının ardından, Amerika’nın çeşitli eyaletlerinde, eyalet düzeyindeki yerel meclislerde, yürütme organlarında, savunuculuk yapan sivil toplum kuruluşları ve düşünce kuruluşlarıyla, siyasi reform alanında çalışmalar yapan kurumlarda Amerikalı meslektaşlarıyla beraber çalışacak.

Program, farklı burs programlarına katılmak üzere o tarihte Amerika’da bulunan bütün bursiyerlerle birlikte Washington D.C’de gerçekleşecek kapanış toplantısıyla sona erecek. Ayrıca programın bitiminden sonraki dönemde, katılımcıların Amerika’daki program boyunca Amerikalı meslektaşlarıyla ortak geliştirecekleri projeler arasından seçilecek bazı projeler, Türkiye’de gerçekleşecek.

Programın Amaçları:

Amerika’daki yasama süreci hakkında genel bilgi sahibi olmak
Kamu politikalarını oluşturmada sivil toplumun rolünün önemini ve hükümetin hesap verebilirliğini artırmak
Amerika’daki ve Türkiye’deki örgütler arasında ortaklıklar oluşturulmasına destek olmak
Ortak sorun ve ihtiyaçlara yönelik olarak uygulamaya dönük çözümler geliştirmek amacıyla ortak bir dil oluşturmak
Başvuru Kriterleri:

Türkiye, Rusya,Ukrayna, Belarus, Gürcistan, Azerbaycan, Ermenistan ve Moldovya vatandaşı olmak ve o ülkede ikamet etmek
Programa başvurduğu tarihte 25-35 yaşları arasında olmak. (Geçerli yaş aralığı; 10 Ekim 1992 ile 17 Kasım 1981) Sistem online olduğundan; yaş kriterinde herhangi bir esneklik yapılmamaktadır.
Üniversite mezunu olmak
İleri derecede İngilizce konuşma ve yazma becerisine sahip olmak. Bunu üniversite öğrenimi boyunca İngilizce eğitim veren üniversitelerden mezuniyetle veya son iki yılda alınmış TOEFL (500’ün üzerinde puan almak) veya IELTS (6 veya üzerinde puan almak) ile belgeleyebilmek. (Yazılı ön elemeyi geçen katılımcılar için; dil becerisi ile ilgili yukarda sıralanan koşullar sağlanmadığı durumlarda; Ankara’da ücretsiz, sadece bu burs programı için geçerli bir TOEFL sınavı yapılacaktır.) Yazılı başvuru sonucu başarılı olan adaylarla sonrasında Ankara’da mülakat yapılacaktır.
Türkiye’de kamu idaresi ve/veya sivil toplum alanında konuyla ilgili en az iki yıllık deneyime ve bu alanda kariyer yapma kararlılığına sahip olmak
Programa başvulurduğu tarihte çalışıyor olmak
Katılımcıların konaklama ve ulaşım masrafları program tarafından karşılanacak ayrıca katılımcılara program boyunca küçük bir miktar harcırah verilecektir. Katılımcılar program boyunca Amerikalı ailelerinin evlerinde misafir olacaktır.

Başvuru kriterlerine uygun niteliklere sahipseniz ve programa başvurmak isterseniz aşağıdaki linki tıklayarak bir kullanıcı adı ve şifre aldıktan sonra “Fall 2017 Application for Citizens of Turkey” linkinde yer alan yönergeleri takip ederek başvurunuzu online olarak yapabilirsiniz.

Başvuru için son tarih 7 Nisan 2017 saat 23.00’tür. Başvurular online sistem üzerinden gerçekleştiğinden, 7 Nisan 2017 saat 23.00’ten sonra yapılan başvurular geçerli değildir.

Başvuru adresi: https://ais.americancouncils.org/pfp

Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.


 

Burslara Abone olun

  • Youtube
  • Facebook
  • Twitter


Üniversite Ara

Üniversite Adı

Ülke

Bölüm

TürYabancı Dil Öğret

Fulbright Türkiye tarafından Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için yurtdışında Amerikan üniversitelerinde ...

Hubert H. Humphrey B

Hubert. H. Humphrey Burs Programı bir diploma programı olmayıp, kariyerinin ...

BAU'dan 450 Yabancı

Türiye Genelinde YÖS (Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı) ile 450 Öğrenciye ...

Albion College Burs

Albion College başarılı uluslararası öğrencilere $20,000 dolar burs vermektedir.

Professional Fellows

National Democratic Institute ve American Councils for International Education; Türkiye, ...

Sponsorlar

  • A\\\'dan Z\\\'ye Eğitim
  • Yurtdışında Eğitim ve Yaşam Hakkında Bilmeniz Gereken Herşey!
  • Mezun Forum
  • Amerika da Yaşamak Artık Hayal Değil!