Burs Duyuruları

Yurtiçi ve yurtdışı burs duyurularını kaçırmayın!

Meslek Yüksekokulu Öğrenim Bursu

Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı, 2014-2015 ders yılında ABD’de eğitim almak isteyen meslek yüksekokulu öğrencilerine 1 yıllık eğitim bursu sağlıyor.

Aus-dept-of-state-logoşağıda belirtilen alt dal listesi, bursu kazanan öğrencilerin ABD’deki meslek yüksekokullarında yerleştirilecekleri programlara örnek olarak veriliyor. Her okulun program listesi ve detayı farklı olabildiğinden, bu listede bütün alt dallar belirtilmiyor.

ZİRAAT: Tarımsal İşletme, Tarım ve Veterinerlik Bilimi, Hayvan Bilimi, Su Ürünleri ve Balıkçılık, Çiftlik İşletmeciliği, Yem ve Gübre Pazarlama, Çiçek Tasarımı, Sera Üretimi, Bahçecilik, Doğal Kaynak Teknisyenliği, Organik Tarım, Sürdürülebilir Tarım.

UYGULAMALI MÜHENDİSLİK: Otomotiv Üretim Teknolojisi, Otomobil Teknolojisi, Temel ve İleri Seviye AutoCAD, Catia CAD, İnşaat Yönetimi, Elektrik Teknolojisi, Elektronik Teknolojisi, Mühendislik Montaj Teknisyenliği, Mühendislik Teknolojisi, Mühendislik Teknisyenliği, Enerji Yönetimi, Çevresel Çalışmalar, Isıtma Soğutma Havalandırma, Üretim Mühendisliği Teknolojisi, Üretim Bakım Teknisyenliği, Su Arıtması, Kaynak Teknolojisi.

İŞLETME YÖNETİMİ: Muhasebe, Bankacılık ve Finans, Saymanlık, İşletme Teknolojisi, Müşteri Hizmetleri, Enerji ve Sürdürülebilirlik, Girişimcilik, İnsan Kaynakları, Uluslararası İşletme, Liderlik Geliştirme, Pazarlama, Pazarlama Yönetimi, Proje Yönetimi, Ofis Yönetimi, Satış, Küçük İşletme Yönetimi, Tedarik Zinciri Yönetimi, Lojistik.

OKUL ÖNCESİ EĞİTİMİ: Çocuk Gelişimi, Bebek Bakım Uzmanlığı, Okul Çağı Uzmanlığı, Aile Çocuk Bakımı Uzmanlığı, Paraprofesyonel Öğretmen Asistanlığı.

BİLGİ TEKNOLOJİSİ: Cisco, Ticari Sanat Teknolojisi, Bilgisayar Animasyonu, Adli Bilişim, Bilgisayar Bilgi Sistemleri, Bilgisayar Okur-Yazarlığı, Bilgisayar Destek Uzmanı, Veri Kurtarma, Veri Tabanı, Dijital Medya, Elektronik Ticaret, Bilişim Danışmanı, Coğrafi Bilgi Sistemi, Multimedya, Mobil Uygulama Geliştirme, Ağ Kurma, Programlamacılık, Video Oyunları Tasarımı, Web Analizciliği, Web Tasarımı.

MEDYA: Reklamcılık, Bilgisayar Animasyonu, Masaüstü Yayıncılığı, Dijital Medya, Dijital Tasarım, Filmcilik, Grafik Tasarım, Gazetecilik, Müzik Kaydı ve Karışımı, Halkla İlişkiler, Sosyal Medya, Televizyonculuk, Video Oyunu Tasarımı, Görsel İletişim.

KAMU GÜVENLİĞİ: Acil Durum Yönetimi, Yangın Güvenliği ve İtfayecilik.

TURİZM VE OTELCİLİK YÖNETİMİ: Konferans Yönetimi, Aşçılık, Müşteri Hizmetleri, Yiyecek ve İçecek Yönetimi, Ön Büro Operasyonları, Otel Yönetimi, Toplantı ve Organizasyon Yönetimi, Turizm Otelcilik, Restoran Yönetimi, Turizm ve Seyahat Hizmetleri.

Burs, okul ve yaşam masraflarını, burs süresince sağlık sigortasını, kültürel faaliyetleri ve ABD’ye gidiş-dönüş bilet ücretini kapsamaktadır.

Başvuru Koşulları:

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak şarttır. Green Card ya da Amerikan vatandaşlığı olan adaylar başvuramazlar.
 • Türkiye’de bir meslek yüksekokuluna kayıtlı olmak gereklidir.

 

 • Meslek yüksekokulunda alınan derslerin not ortalaması 100 üzerinden en az 70 ya da 4.00 üzerinden 2.80 olmalıdır.

 

 • Lise not ortalaması 5.00 üzerinden en az 3.50 ya da 100 üzerinden en az 70 olmalıdır.
 • En az orta derecede İngilizce biliyor olmak gereklidir.

Son Başvuru Tarihi: 9 Aralık 2013

Başvuru formunun çıktısı alınıp  aşağıdaki belgeler ile beraber  başvuru paketinin tamamının Türkiye Fulbright Eğitim Komisyonu Ankara Merkez Ofisi’ne, en geç 9 Aralık 2013’de elimizde olacak şekilde, gönderilmesi gerekmektedir. Bu pakete eklemeniz gereken belgeler aşağıda belirtilmiştir:

 • Lise boyunca alınan ders ve notları gösteren resmi belge (Not ortalaması 5.00 üzerinden 3.50 ya da ya da 100 üzerinden 70’in üzerinde olmalıdır).
 • Lise diplomasının okuldan alınacak “Aslı Gibidir” onaylı kopyası.

 

 • Meslek yüksekokulu öğrenci belgesi.

 

 • Meslek yüksekokulundan alınan dersleri ve notları gösteren resmi belge (Not ortalaması 100 üzerinden en az 70 ya da 4.00 üzerinden 2.80 olmalıdır). Henüz hiçbir sınava girmemiş öğrencilerin de bu belgeyi ders listesini göstermesi açısından başvuru paketine eklemesi gereklidir.

 

 • Nüfus Cüzdanı önlü-arkalı fotokopisi.

 

 • İki adet vesikalık fotoğraf (arka yüzüne öğrencinin ismi yazılmalıdır).

Başvurunuzu eksiksiz yaptığınızdan emin olmak için buradan Evrak Kontrol listesini indiriniz.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayın

 


 

Burslara Abone olun

 • Youtube
 • Facebook
 • Twitter


Üniversite Ara

Üniversite Adı

Ülke

Bölüm

TürYabancı Dil Öğret

Fulbright Türkiye tarafından Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için yurtdışında Amerikan üniversitelerinde ...

Hubert H. Humphrey B

Hubert. H. Humphrey Burs Programı bir diploma programı olmayıp, kariyerinin ...

BAU'dan 450 Yabancı

Türiye Genelinde YÖS (Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı) ile 450 Öğrenciye ...

Albion College Burs

Albion College başarılı uluslararası öğrencilere $20,000 dolar burs vermektedir.

Professional Fellows

National Democratic Institute ve American Councils for International Education; Türkiye, ...

Sponsorlar

 • A\\\'dan Z\\\'ye Eğitim
 • Yurtdışında Eğitim ve Yaşam Hakkında Bilmeniz Gereken Herşey!
 • Mezun Forum
 • Amerika da Yaşamak Artık Hayal Değil!