Burs Duyuruları

Yurtiçi ve yurtdışı burs duyurularını kaçırmayın!

GÜSİAD Burs Sonuçları Açıklandı

2011-2012 Eğitim öğretim dönemi ara sınıflar için burs değerlendirmeleri tamamlanmıştır. Bilindiği üzere burs komisyonumuz son iki yıldır başarıyı esas alarak değerlendirme yapmaktadır.

GÜSİAD

GÜSİAD

Doç. Dr. Kenan Aydın, Muammer Beyaz, K. Çetin Kantek, Yaşar Topçuoğlu, Sami Bozkır, Yüksel Yalçın ve Tahsin Söğüt’ten oluşan burs komisyonumuz burs başvuruları ile ilgili olarak aşağıdaki değerlendirmeleri yapmıştır. Buna göre;

Bu dönem 1338 öğrencimiz burs başvurusunda bulunmuştur. Burs komisyonumuzun yapmış olduğu değerlendirmeye göre ara sınıflarda okuyan ve alttan başarısız dersi olmayan toplam 326 öğrencimiz bulunmaktadır. Alttan başarısız dersi olmayan bu öğrencilerimizin tamamı burs almaya hak kazanmıştır.

Geçen yıl burs çıktığı halde bursunu alamayan toplam 112 öğrencimizin tamamına geçen yıldan hak ettikleri bursları öncelik verilerek ödenecektir.

Babası vefat etmiş olan 58 öğrencimize de başarı durumlarına bakılmaksızın burs verilmesi kararlaştırılmıştır.

Üniversiteye bu yıl başlayan hazırlık veya birinci sınıfta olan öğrencilerin burs başvuruları daha önceden belirtildiği şekilde Şubat ayında alınarak bilahare değerlendirilecek ve sonuçları daha sonra açıklanacaktır.

Bu aşamada işadamlarımız aşağıdaki listede (EK:1) belirtildiği üzere burs vermeyi taahhüt etmişlerdir. Ayrıca taahhüt almayı beklediğimiz işadamlarımız bulunmaktadır. Böylece, söz konusu taahhütler ve alınacak taahhütlerle bu aşamada açıklanan ve daha sonraki değerlendirmeler uyarınca açıklanacak burslar ödenecektir.

Ek listede belirtilen ve bu aşamada burs ödemeyi taahhüt eden işadamlarımız ve taahhütte bulunacak işadamlarımıza huzurlarınızda teşekkür etmeyi borç bilirim.

Başarılı ara sınıf öğrencileri, geçen yıldan burs almaya hak kazanan öğrencilerimiz ve babası vefat etmiş olmaları nedeniyle burs almaya hak kazanan öğrencilerimizin listeleri ektedir (EK:2).

Burs ödemelerinin bir an önce gerçekleşebilmesi için hazırlık ve birinci sınıf öğrencileri daha sonra değerlendirilmek üzere burs almaya hak kazanan başarılı, geçen yıldan kalan ve babası vefat etmiş toplam 496 öğrencimizin listesi işadamlarımıza gönderilmiştir.

Ara sınıflarda okuyan ve alttan 1 ya da 2 dersi olan öğrencilerimiz için de imkânlarımız olur ise yine başarı durumlarına göre hazırlık ve birinci sınıflardan sonra değerlendirme yapılacaktır.

Burs ödemelerinin bir an önce gerçekleşebilmesi için gerekli takip işlemi derneğimiz tarafından yapılacaktır. Öğrencilerimizin de derneğimiz aracılığı ile takip etmelerini ve gecikme olması halinde biraz sabırlı olmalarını beklemekteyim. Tüm öğrenci arkadaşlarımıza başarılı bir eğitim-öğretim yılı dilerim.

Doç.Dr.Kenan Aydın

GÜSİAD Genel Başkanı

Linke Tıklayarak Sonuçları Öğrenebilirsiniz.
http://gusiad.org.tr/index.php?option=com_content&view=article&id=359%3A2011-2012-burs-sonuclar-ackland&catid=37%3Aguncel

One Response so far.

  1. MEHMET TÖRE dedi ki:

    merhaba; bu bursun 2012 2013 öğretim yılı adına başvuru taari,hi ne zaman teşekkür ederim.


 

Burslara Abone olun

  • Youtube
  • Facebook
  • Twitter


Üniversite Ara

Üniversite Adı

Ülke

Bölüm

TürYabancı Dil Öğret

Fulbright Türkiye tarafından Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için yurtdışında Amerikan üniversitelerinde ...

Hubert H. Humphrey B

Hubert. H. Humphrey Burs Programı bir diploma programı olmayıp, kariyerinin ...

BAU'dan 450 Yabancı

Türiye Genelinde YÖS (Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı) ile 450 Öğrenciye ...

Albion College Burs

Albion College başarılı uluslararası öğrencilere $20,000 dolar burs vermektedir.

Professional Fellows

National Democratic Institute ve American Councils for International Education; Türkiye, ...

Sponsorlar

  • A\\\'dan Z\\\'ye Eğitim
  • Yurtdışında Eğitim ve Yaşam Hakkında Bilmeniz Gereken Herşey!
  • Mezun Forum
  • Amerika da Yaşamak Artık Hayal Değil!