Burs Duyuruları

Yurtiçi ve yurtdışı burs duyurularını kaçırmayın!

GÜBRETAŞ Burs Sonuçları Açıklandı

Sosyal sorumluluk algısıyla sektörde eğitime verdiği önem ile dikkat çeken GÜBRETAŞ’ın, başarılı ziraat fakültesi öğrencilerine 4 yıl boyunca karşılıksız olarak verdiği eğitim bursunu 2012-13 döneminden itibaren almaya hak kazanan öğrencilerin isimleri açıklandı. Öğrenciler, 9 ay boyunca aylık 225 TL burs alacak. 

————————————————————————————————————————–

“TIKLA,
KRİTERLERİNİ GİR
EN UYGUN EĞİTİMİ BULALIM

——————————————————————————————————————————

GÜBRETAŞ

Sosyal sorumluluk algısıyla eğitime verdiği önemle dikkat çeken GÜBRETAŞ tarafından sektördeki insan kalitesini arttırmak için ziraat fakültelerine teşvik etmek amacıyla 2007 yılından bu yana verilmekte olan GÜBRETAŞ Eğitim Bursu’nu, 2012-2013 eğitim-öğretim yılında ilk kez almaya hak kazanan öğrencilerin isimleri açıklandı. 9 ay boyunca verilecek olan bu yılki burs tutarı, aylık 225 TL olarak belirlendi.

Son yıllardaki istikrarlı yükselişiyle sektörde 60 yılı geride bırakan GÜBRETAŞ, Türk tarımının geleceği için ziraat fakültelerinde eğitim görüp ekonomik desteğe ihtiyacı olan belli sayıda çiftçi çocuğuna birinci sınıftan başlayarak 4 yıl boyunca karşılıksız eğitim bursu veriyor.

GÜBRETAŞ Burs Komisyonu tarafından, 14 Ekim’de sona eren başvurularla ilgili inceleme ve değerlendirme yapılarak Türkiye genelindeki 26 ziraat fakültesinin 1. sınıflarına bu yıl kayıt yaptıran 26 yeni öğrencinin isimleri tespit edildi. Açıklanan bu isimlerle birlikte GÜBRETAŞ Eğitim Bursu’ndan yararlanan toplam üniversiteli sayısı da 140’a yaklaştı.

GÜBRETAŞ Genel Müdürü Osman Balta, tarım sektöründeki nitelikli insan gücünü desteklemeyi amaçladıklarını belirterek, “Sektörümüzdeki değişim ve dönüşümün yolunun eğitimden geçtiğine inanıyoruz. Bu nedenle şirketimizin bünyesindeki ziraat mühendisleriyle her yıl Türkiye genelinde binden fazla noktada yaptığımız çiftçi eğitim toplantılarının yanı sıra, üniversitelerle oluşturduğumuz iletişimle bilimsel çalışmalara destek oluyoruz. Eğitim ve bilinçlenme konusundaki en anlamlı çalışmamız ise 6 yıldan beri ziraat fakülteleri öğrencilerine verdiğimiz burs desteğidir. Geleceğin ziraat mühendisleri olacak bu gençlerimiz, bilinçli tarımın umut veren en taze fidanlarıdır” dedi.

GÜBRETAŞ Eğitim Bursu’nu kazananların isimleri şirketin internet (www.gubretas.com.tr ) adresinde yer alıyor. Burs almaya hak kazanan öğrenciler, kayıt için istenen evrakları 23 Kasım’a kadar tamamlayabilecek…

Kaynak: Sondakika


 

Burslara Abone olun

  • Youtube
  • Facebook
  • Twitter


Üniversite Ara

Üniversite Adı

Ülke

Bölüm

TürYabancı Dil Öğret

Fulbright Türkiye tarafından Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için yurtdışında Amerikan üniversitelerinde ...

Hubert H. Humphrey B

Hubert. H. Humphrey Burs Programı bir diploma programı olmayıp, kariyerinin ...

BAU'dan 450 Yabancı

Türiye Genelinde YÖS (Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı) ile 450 Öğrenciye ...

Albion College Burs

Albion College başarılı uluslararası öğrencilere $20,000 dolar burs vermektedir.

Professional Fellows

National Democratic Institute ve American Councils for International Education; Türkiye, ...

Sponsorlar

  • A\\\'dan Z\\\'ye Eğitim
  • Yurtdışında Eğitim ve Yaşam Hakkında Bilmeniz Gereken Herşey!
  • Mezun Forum
  • Amerika da Yaşamak Artık Hayal Değil!