Burs Duyuruları

Yurtiçi ve yurtdışı burs duyurularını kaçırmayın!

GÜBRETAŞ Burs Sonuçları Açıklandı

Sosyal sorumluluk algısıyla sektörde eğitime verdiği önem ile dikkat çeken GÜBRETAŞ’ın, başarılı ziraat fakültesi öğrencilerine 4 yıl boyunca karşılıksız olarak verdiği eğitim bursunu 2012-13 döneminden itibaren almaya hak kazanan öğrencilerin isimleri açıklandı. Öğrenciler, 9 ay boyunca aylık 225 TL burs alacak. 

————————————————————————————————————————–

“TIKLA,
KRİTERLERİNİ GİR
EN UYGUN EĞİTİMİ BULALIM

——————————————————————————————————————————

GÜBRETAŞ

Sosyal sorumluluk algısıyla eğitime verdiği önemle dikkat çeken GÜBRETAŞ tarafından sektördeki insan kalitesini arttırmak için ziraat fakültelerine teşvik etmek amacıyla 2007 yılından bu yana verilmekte olan GÜBRETAŞ Eğitim Bursu’nu, 2012-2013 eğitim-öğretim yılında ilk kez almaya hak kazanan öğrencilerin isimleri açıklandı. 9 ay boyunca verilecek olan bu yılki burs tutarı, aylık 225 TL olarak belirlendi.

Son yıllardaki istikrarlı yükselişiyle sektörde 60 yılı geride bırakan GÜBRETAŞ, Türk tarımının geleceği için ziraat fakültelerinde eğitim görüp ekonomik desteğe ihtiyacı olan belli sayıda çiftçi çocuğuna birinci sınıftan başlayarak 4 yıl boyunca karşılıksız eğitim bursu veriyor.

GÜBRETAŞ Burs Komisyonu tarafından, 14 Ekim’de sona eren başvurularla ilgili inceleme ve değerlendirme yapılarak Türkiye genelindeki 26 ziraat fakültesinin 1. sınıflarına bu yıl kayıt yaptıran 26 yeni öğrencinin isimleri tespit edildi. Açıklanan bu isimlerle birlikte GÜBRETAŞ Eğitim Bursu’ndan yararlanan toplam üniversiteli sayısı da 140’a yaklaştı.

GÜBRETAŞ Genel Müdürü Osman Balta, tarım sektöründeki nitelikli insan gücünü desteklemeyi amaçladıklarını belirterek, “Sektörümüzdeki değişim ve dönüşümün yolunun eğitimden geçtiğine inanıyoruz. Bu nedenle şirketimizin bünyesindeki ziraat mühendisleriyle her yıl Türkiye genelinde binden fazla noktada yaptığımız çiftçi eğitim toplantılarının yanı sıra, üniversitelerle oluşturduğumuz iletişimle bilimsel çalışmalara destek oluyoruz. Eğitim ve bilinçlenme konusundaki en anlamlı çalışmamız ise 6 yıldan beri ziraat fakülteleri öğrencilerine verdiğimiz burs desteğidir. Geleceğin ziraat mühendisleri olacak bu gençlerimiz, bilinçli tarımın umut veren en taze fidanlarıdır” dedi.

GÜBRETAŞ Eğitim Bursu’nu kazananların isimleri şirketin internet (www.gubretas.com.tr ) adresinde yer alıyor. Burs almaya hak kazanan öğrenciler, kayıt için istenen evrakları 23 Kasım’a kadar tamamlayabilecek…

Kaynak: Sondakika


 

Burslara Abone olun

  • RSS
  • Facebook
  • Twitter


Üniversite Ara

Üniversite Adı

Ülke

TürPopüler Okullar


Wright State University      Computer System Institute Bergen Community College      San Francisco University American Language Institute University of Kentucky      Arizona State University

Macaristan'dan Türk

BURSA BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYIN! ÖZEL ŞARTLAR 1. Burslar konaklama, eğitim ücreti, sağlık ...

İtalyan Tasarım ve

Istituto Marangoni Design alanındaki master programlarına burs imkanından yararlanmak için ...

Jean Monnet Burs Pro

Jean Monnet Burs Programı Türkiye’nin Avrupa Birliğine tam üyelik hedefi ...

Başbakanlık VGM Bu

Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) burs sonuçları açıklandı. Öğrenciler tarafından ...

GÜSEV Burs Sonuçla

GÜSEV Başkanı Vahit Olgun, 27 Eylül 2014’te sona eren burs ...

Twitter updates

No public Twitter messages.

Sponsorlar

  • Yurtiçi ve Yurtdışı Aramalarınızı Ucuza Yapın!
  • Yurtdışında Eğitim ve Yaşam Hakkında Bilmeniz Gereken Herşey!
  • Mezun Forum
  • Amerika da Yaşamak Artık Hayal Değil!