Burs Duyuruları

Yurtiçi ve yurtdışı burs duyurularını kaçırmayın!

Türkiye – Amerika Birleşik Devletleri Kültürel Mübadele Komisyonu tarafından, 2013-2014 ders yılında Amerikan üniversitelerinde alanları ile ilgili araştırma yapmak isteyen kişilere 6 ay süreyle araştırma bursu sağlanacaktır.

Fulbright

——————————————————————————————————————–

——————————————————————————————————————–

 

BAŞVURACAKLARDA ARANAN NİTELİKLER:

1. Türk vatandaşı olmak. (ABD vatandaşları ile Green Card sahibi olanlar başvuramazlar.)

2. Başvuru tarihinde en az üç yıllık doktor olmak.

3. Amerikan üniversitelerinde bilimsel araştırma yapmaya, eğitim ve kültür faaliyetlerine katılmaya yetecek derecede İngilizce bilmek.

4. Bir proje tasarlamış olmak. (Projenin Fulbright Doktora Sonrası Araştırma Bursları ile desteklenebilmesi için Türkiye’ye katkıda bulunacak akademik bir çalışma olması, araştırma tamamlandığında elde edilecek sonucun alana katkıda bulunacak nitelikte görülmesi ve tamamlanması için uygun ortamın ancak Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunduğunun belirlenmesi gereklidir.)

5. Sağlıklı olmak. (Sağlık raporu seçim aşamasında gerekli değildir.)

Fulbright Doktora Sonrası Araştırma Bursları için her alandan başvuru kabul edilmektedir. Yalnız Tıp, Diş Hekimliği, Veterinerlik, Eczacılık, Hemşirelik ve Psikoloji dallarında klinik araştırma niteliğindeki projelerin desteklenmesi mümkün olamamaktadır. Tıp doktorları uzmanlıklarını bitirdikten 3 yıl sonra başvurabilirler.

Doktoralarını ABD’de yapmış olanların bursa başvurabilmeleri için Türkiye’ye kesin dönüş tarihinden itibaren en az beş yıl geçmiş olması şarttır.

ARAŞTIRMA BURSUNUN ÖZELLİKLERİ:

Fulbright Doktora Sonrası Araştırma Bursları, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki geçim ve araştırma masrafları ile gidiş-dönüş yol parasını karşılamaktadır. Araştırma Burslarına seçilen kişiler, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki araştırma faaliyetlerine başvuru tarihinden bir yıl sonra başlarlar. Araştırmanın akademik ders yılı içinde yapılması zorunludur. Yaz aylarında yapılmak istenen veya üç aydan daha kısa süreli olan araştırma projeleri desteklenmez.
Doktora Sonrası Araştırma Burs Programı hakkında detaylı bilgi, online başvuru formu ile başvuru belgelerine http://www.fulbright.org.tr/tr/turk/doktora-sonrasi-arastirma adresinden ulaşabilir, sorularınız olduğu taktirde her zaman [email protected] adresine yazabilirsiniz.


 

Burslara Abone olun

  • Youtube
  • Facebook
  • Twitter


Üniversite Ara

Üniversite Adı

Ülke

Bölüm

TürYabancı Dil Öğret

Fulbright Türkiye tarafından Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için yurtdışında Amerikan üniversitelerinde ...

Hubert H. Humphrey B

Hubert. H. Humphrey Burs Programı bir diploma programı olmayıp, kariyerinin ...

BAU'dan 450 Yabancı

Türiye Genelinde YÖS (Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı) ile 450 Öğrenciye ...

Albion College Burs

Albion College başarılı uluslararası öğrencilere $20,000 dolar burs vermektedir.

Professional Fellows

National Democratic Institute ve American Councils for International Education; Türkiye, ...

Sponsorlar

  • A\\\'dan Z\\\'ye Eğitim
  • Yurtdışında Eğitim ve Yaşam Hakkında Bilmeniz Gereken Herşey!
  • Mezun Forum
  • Amerika da Yaşamak Artık Hayal Değil!