Burs Duyuruları

Yurtiçi ve yurtdışı burs duyurularını kaçırmayın!

Eylül Ayında Başvuru Yapabileceğiniz Burslar

Vakıfların başvuru tarihlerini bilmiyor musunuz? O zaman bu habere bir göz atmanızı öneririz. Eylül ayı içerisinde başvuru yapabilceğiniz bursları sizin için derledik.scholarships-sign

Samsung Kore Gazileri Bursu
Samsung’un TOG işbirliği ilebaşlattığı Samsung Kore Gazileri Eğitim Bursu,  Kore Gazisi torunu olan ve üniversitede lisans, önlisans, yüksek lisans ve doktora öğrenimini sürdüren gençler için burs olanağı sunmaya devam ediyor. Başvurular 15 Eylül 2014 tarihine kadar devam ediyor.

Detaylı Bilgi için Tıklayın

Toplum Gönüllüleri Vakfı Bursu
Toplum Gönüllüleri Vakfı gençlere burs olanağı sunmaya devam ediyor. Üniversitede okuyan gençler için burs başvuruları 10 Eylül‘de son buluyor.

Detaylı Bilgi için Tıklayın
Eti Bursu
Eti üniversitelerin ön lisans/lisans/master-doktora öğrencilerine, maddi destekte bulunarak eğitim kalitesi yüksek gençlerin yetişmesine hizmet etmek ve Türkiye’nin gelişmişlik düzeyine katkıda bulunmak amacıyla Yüksek Öğrenim İhtiyaç Bursu, Üstün Başarı Bursu ve Master Doktora Bursu imkanı tanıyor.
Başvuru tarihi; 1 – 15 Eylül 2014

Detaylı Bilgi için Tıklayın

 

Burs-Der Bursu
2014-2015 yılında Burs-Der öğrencilere burs imkanı sunuyor. Başvuruları 1 Ağustos-30 Eylül 2014 tarihleri arasında kabul ediyor.

Detaylı Bilgi için Tıklayın

 

Malatya Eğitim Vakfı Bursu
Malatya Eğitim Vakfı ülke genelinde Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, maddi desteğe ihtiyacı olan başarılı öğrencilere burs veriyor.Bursiyerler MEV’in burs komitesinin değerlendirmesi sonucunda belirleniyor. Başvurular 01 Eylül – 30 Eylül arasında

Detaylı Bilgi için Tıklayın

 

İstanbul Sanayi Odası Vakfı Bursu
İSOV Anadolu Teknik, Teknik ve Endüstri Meslek liselerinde ve meslek yüksek okulu ve teknik üniversitelerde eğitim gören öğrencilere burs imkanı sunuyor.Bursiyer adayları 01-30 Eylül tarihleri arasında web sayfası üzerinden online başvuru yapabiliyor.

Detaylı Bilgi için Tıklayın

 

Kars Ardahan Iğdır Kalkınma Vakfı Bursu
KAI  Vakfı başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan üniversite öğrencilerine karşılıksız olarak burs veriyor. Burs başvurusunda bulunacak öğrencilerin gerekli evrakları 01 Eylül-30 Eylül arası vakfa teslim etmeleri gerekiyor.

Detaylı Bilgi için Tıklayın

 

Çağdaş Yaşamı Destekleme Bursu
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği her yıl olduğu gibi bu yıl da üniversite öğrencilerine burs veriyor. 2014-2015 yılı burs başvuruları 1-30 Eylül 2014 tarihleri arasında alınıyor.

Detaylı Bilgi için Tıklayın

 

Terzioğlu Vakfı Bursu
2014-2015 eğitim-öğretim dönemi için 20 İlkokul, 50 Ortaokul, 130 Lise, 650 Üniversite ve 3 mevcut, 4 yeni öğrenci olmak üzere 7 Üstün Başarı Bursu ile birlikte toplam 857 öğrenciye burs veriliyor. 2014-2015 eğitim öğretim dönemi için burs başvuruları 15 Ağustos 2014 – 01 Ekim 2014 tarihleri arasında vakıf bürosundan gerçekleştiriliyor.

Detaylı Bilgi için Tıklayın

 

TDED
TDED, İstanbul’daki üniversitelerin edebiyat fakültelerinde okuyan veya edebiyat dergilerinde yazan üniversite öğrencilerine karşılıksız burs veriyor.Burs başvuruları 04 Temmuz – 30 Eylül 2014 tarihleri arasında Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği’nin internet sitesinden temin edilecek formu eksiksiz doldurması gerekiyor.

Detaylı Bilgi için Tıklayın

 

Anadolu Vakfı
2014-2015 eğitim öğretim yılında Anadolu Vakfı öğrencilere burs imkanı sunuyor. Burs başvuruları her yıl 01 Eylül – 30 Eylül tarihleri arasında Anadolu Vakfı’nın internet sitesinden form doldurmak sureti ile online olarak yapılıyor.

Detaylı Bilgi için Tıklayın

 


 

Burslara Abone olun

  • Youtube
  • Facebook
  • Twitter


Üniversite Ara

Üniversite Adı

Ülke

Bölüm

TürYabancı Dil Öğret

Fulbright Türkiye tarafından Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için yurtdışında Amerikan üniversitelerinde ...

Hubert H. Humphrey B

Hubert. H. Humphrey Burs Programı bir diploma programı olmayıp, kariyerinin ...

BAU'dan 450 Yabancı

Türiye Genelinde YÖS (Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı) ile 450 Öğrenciye ...

Albion College Burs

Albion College başarılı uluslararası öğrencilere $20,000 dolar burs vermektedir.

Professional Fellows

National Democratic Institute ve American Councils for International Education; Türkiye, ...

Sponsorlar

  • A\\\'dan Z\\\'ye Eğitim
  • Yurtdışında Eğitim ve Yaşam Hakkında Bilmeniz Gereken Herşey!
  • Mezun Forum
  • Amerika da Yaşamak Artık Hayal Değil!