Burs Duyuruları

Yurtiçi ve yurtdışı burs duyurularını kaçırmayın!

Avrupa Koleji 2014-2015 Akademik Yılı Bursu

Avrupa Koleji, 1949 yılında dönemin önde gelen devlet adamı Salvador de Madariaga’nın girişimleriyle Belçika’nın Brugge şehrinde kurulmuştur.  Avrupa halkları arasında dayanışma ve anlayış ruhu oluşturma hedefi doğrultusunda, bu amaca hizmet edecek yönetici ve bürokratlar yetiştirme gayesiyle kurulan Kolej, ikinci kampüsünü (Natolin) 1993 yılında Polonya’da açmıştır.
avrupa_birligi_logoAvrupa Koleji verdiği teorik ve uygulamalı dersler, AB kurumlarına yakınlığı, öğrenci ve akademisyenlerinin üstün nitelikleri ve mezunlarının oluşturduğu etkili iletişim ve dayanışma ağıyla, Avrupa çalışmaları alanında en saygın eğitim kurumlarından biridir. İngilizce ve Fransızca dillerinde eğitimin zorunlu olduğu ve yalnızca yüksek lisans diploması veren Kolej, ülkemizde AB uzmanı gereksiniminin giderilmesinde en önemli rolü oynayacak eğitim kurumlarının başında gelmektedir.

Avrupa Birliği Bakanlığı koordinasyonunda yürütülen “Avrupa Koleji Yüksek Lisans Burs Programı”, Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne adaylık sürecinde, gerek kamuda gerek özel sektörde, donanımlı AB uzmanları ve geleceğin Türk Avrokratlarını yetiştirmek amacıyla, özel sektör temsilcilerinin ve sivil toplum kuruluşlarının değerli katkılarıyla ilk kez 2010-2011 akademik yılında başlatılmıştır.

Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından, akademik açıdan başarılı olan ve Avrupa Birliği alanında yüksek lisans yapmak isteyen öğrencilere 2014-2015 akademik yılı için Avrupa Koleji’nde burs imkânı sağlanıyor.

Son başvuru tarihi: 17 Ocak 2014

Sürece ilişkin sorular için [email protected] adresinden bilgi alınabilir. Avrupa Koleji hakkında ayrıntılı bilgi www.coleurope.eu adresinden edinilebilir.

Detaylı bilgi almak için tıklayın

Başvuru formu için tıklayın (Word formatı)


 

Burslara Abone olun

  • Youtube
  • Facebook
  • Twitter


Üniversite Ara

Üniversite Adı

Ülke

Bölüm

TürYabancı Dil Öğret

Fulbright Türkiye tarafından Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için yurtdışında Amerikan üniversitelerinde ...

Hubert H. Humphrey B

Hubert. H. Humphrey Burs Programı bir diploma programı olmayıp, kariyerinin ...

BAU'dan 450 Yabancı

Türiye Genelinde YÖS (Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı) ile 450 Öğrenciye ...

Albion College Burs

Albion College başarılı uluslararası öğrencilere $20,000 dolar burs vermektedir.

Professional Fellows

National Democratic Institute ve American Councils for International Education; Türkiye, ...

Sponsorlar

  • A\\\'dan Z\\\'ye Eğitim
  • Yurtdışında Eğitim ve Yaşam Hakkında Bilmeniz Gereken Herşey!
  • Mezun Forum
  • Amerika da Yaşamak Artık Hayal Değil!