Burs Duyuruları

Yurtiçi ve yurtdışı burs duyurularını kaçırmayın!

Atatürkçü Düşünce Derneği Bursu

Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından orta ve yüksek öğrenim öğrencilerine eğitimlerini sürdürebilmeleri için verilen Burslar

add_logoBurs başvurusu: öğrencinin devam edeceği okulun bulunduğu yerdeki ADD Şubesine veya Genel Merkeze doğrudan yapılır.

Başvuru zamanı:
a) Ortaöğretim öğrencileri için 15 Ağustos -15 Eylül
b) Yükseköğretim öğrencileri için 1 Eylül – 1 Kasım arasındadır.

Burs tutarı ve sayısı: Şubeler; burs verecekleri öğrenci sayısı 5-10 arasında ise 1 (bir) / 11-25 arasında ise 2 (iki) / 26 ve üzeri ise 3 (üç) burs bedelini Genel Merkez kontenjanı olarak ayırır ve burs karşılığını Genel Merkez Burs Hesabına (Vakıfbank Maltepe Şubesi İBAN: TR120001500158-007287712934) burs ödeme tarihleri itibariyle banka yoluyla ulaştırır. Genel Merkez bu kontenjanları, Genel Merkez bünyesinde yine burs olarak kullanır.

Yöntem: a) Öğrenci; “Burs Başvuru Formu”nu (Ek-1), okulunun olduğu yerdeki şubeden alır, doldurur, Şubeye teslim eder.
b) Şube Yönetim Kurulu, (Ek-1)’e uygun başvuruda bulunanları görüşmeye çağırır. “Anket Formu” (Ek-2) doldurtur ve Burs yönergesinin 9. Maddesi gereğince önce bireysel olarak adayın değerlendirmesini bireysel değerlendirme formuna yazar (Ek-3). En az iki yönetim kurulu üyesinin katılımıyla yapılan bu görüşme sonucunda varılan kanaat (Ek-4 Değerlendirme Formu Birleştirme Tutanağı) imza altına alınır.
c) Görüşme Tutanağı ve ekleri (Ek-1, Ek-2, Ek-3, Ek-4) Genel Merkeze gönderilir. Genel Merkezin (onayının) şubeye bildirimi üzerine burs işlerlik kazanır. Şube, Yönetim Kurulu kararı ile burs ödemesine başlar.

Burs Ödemesi: Şubelerde açılacak ayrı bir banka hesabında burs havuzu oluşturulur. Bütün burs kazanımları bu havuza aktarılır. Şubelerce yapılacak ödemeler bu havuzdan Şube Yönetimi tarafından makbuz karşılığı (kural olarak elden verilir) ortaöğretim için Eylül, Yükseköğrenim için Kasım ayı itibariyle başlar. Burs süresi öğrencinin başarısına bağlı olarak 1 yıldır. Şube yönetiminin alacağı kararla gün tespit edilerek ödenir.

Burs alanların durumunun izlenmesi: Burs alan öğrencinin dernek etkinliklerine, Şube Gençlik Kolu çalışmalarına katılabilmesi gereklidir ve sağlanmalıdır. Burs alanların şube çalışmalarına katkılarının sağlanması, görev paylaşımlarına hazırlanmaları ve bu konularda bilgilendirilmeleri esastır. Buna dair katılım programları Şube Yönetimince yapılır.
Burs Bilgi Bankası kayıt bilgileri Şube Yöneticilerinin sorumluluğu altındadır, bu bilgilerin Genel Sekreterliğe süresi içinde bildirilir.

Değiştirilmiş haliyle yeni burs yönergesi için tıklayın


 

Burslara Abone olun

  • Youtube
  • Facebook
  • Twitter


Üniversite Ara

Üniversite Adı

Ülke

Bölüm

TürYabancı Dil Öğret

Fulbright Türkiye tarafından Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için yurtdışında Amerikan üniversitelerinde ...

Hubert H. Humphrey B

Hubert. H. Humphrey Burs Programı bir diploma programı olmayıp, kariyerinin ...

BAU'dan 450 Yabancı

Türiye Genelinde YÖS (Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı) ile 450 Öğrenciye ...

Albion College Burs

Albion College başarılı uluslararası öğrencilere $20,000 dolar burs vermektedir.

Professional Fellows

National Democratic Institute ve American Councils for International Education; Türkiye, ...

Sponsorlar

  • A\\\'dan Z\\\'ye Eğitim
  • Yurtdışında Eğitim ve Yaşam Hakkında Bilmeniz Gereken Herşey!
  • Mezun Forum
  • Amerika da Yaşamak Artık Hayal Değil!