Burs Duyuruları

Yurtiçi ve yurtdışı burs duyurularını kaçırmayın!

ABD’de Meslek Yüksek Okulu Öğrenim Bursu

Amerika Birleşik Devletleri Dış İşleri Bakanlığı tarafından 2015-2016 akademik yılında geçerli olmak üzere Meslek Yüksekokulu Öğrenim Bursu veriliyor. Bu burs programı, Türkiye Fulbright Eğitim Komisyonu tarafından yürütülüyor.

Son Başvuru Tarihi: 26 Aralık 2014

Fulbright

Fulbright

Meslek Yüksekokulu Öğrenim Bursu kapsamında Türkiye’deki meslek yüksekokullarının belirli bölümlerinde okuyan öğrenciler Amerika’da “community college” adı verilen okullarda bir yıl ders alıyorlar (başvuru yapılabilecek alan listesi www.fulbright.org.tr web sitesinde yer alıyor). Bu burs programı, öğrencilerin alanları ile ilgili bilgi ve becerilerini geliştirmelerine, İngilizce dil seviyelerini yükseltmelerine ve Amerikan toplumu ve kültürü hakkında bilgi sahibi olmalarına yardımcı olmayı amaçlıyor.

Meslek Yüksekokulu Öğrenim Bursu, okul ve yaşam masraflarını, burs süresince sağlık sigortasını, kültürel faaliyetleri ve ABD’ye gidiş-dönüş uçak bileti ücretini kapsıyor.

Bursa Başvuracak Adaylarda Aranan Nitelikler

1.    Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. (Green Card sahibi olanlar ile Amerikan vatandaşlığı olan adaylar başvuramazlar.)

2.    Türkiye’de bir meslek yüksekokuluna kayıtlı öğrenci olmak. (Hazırlık, 1. ve 2. sınıf öğrencileri başvuru yapabilirler.)

3.    Bilgi Teknolojisi, İşletme Yönetimi, Kamu Güvenliği, Medya, Okul Öncesi Eğitim, Turizm ve Otelcilik Yönetimi ve Uygulamalı Mühendislik alanlarında okuyor olmak. (Burs verilen alanların tam listesine Komisyonumuzun web sitesinden ulaşabilirsiniz.)

4.    Lise mezuniyet not ortalamasının 5.00 üzerinden en az 3.50 veya 100 üzerinden en az 70 olması.

5.    Meslek Yüksekokulu 2. sınıf öğrencilerinin 1. sınıf not ortalamalarının 4.00 üzerinden en az 2.80 veya 100 üzerinden 70 olması.

6.    Orta derecede İngilizce bilmek. (Bursiyer olarak seçilen adayların, İngilizce bilgi düzeylerine göre, ABD’de programlarına başlamadan önce Türkiye’de İngilizce eğitim programlarına katılmaları istenebilir. Bu durumda eğitim gideri Türkiye Fulbright Eğitim Komisyonu tarafından karşılanacaktır.)

7.    Bursa aday gösterilme ve seçilme süreci boyunca Türkiye’de ikamet ediyor olmak ve bir akademik yılı kapsayan program bitiminde Türkiye’ye geri dönüş yapmak.

Meslek Yüksekokulu Öğrenim Bursu hakkında detaylı bilgi, başvuru formu ile başvuru belgelerine www.fulbright.org.tr adresinden ulaşabilir, sorularınız olduğu takdirde her zaman [email protected] adresine yazabilirsiniz.


 

Burslara Abone olun

  • Youtube
  • Facebook
  • Twitter


Üniversite Ara

Üniversite Adı

Ülke

Bölüm

TürYabancı Dil Öğret

Fulbright Türkiye tarafından Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için yurtdışında Amerikan üniversitelerinde ...

Hubert H. Humphrey B

Hubert. H. Humphrey Burs Programı bir diploma programı olmayıp, kariyerinin ...

BAU'dan 450 Yabancı

Türiye Genelinde YÖS (Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı) ile 450 Öğrenciye ...

Albion College Burs

Albion College başarılı uluslararası öğrencilere $20,000 dolar burs vermektedir.

Professional Fellows

National Democratic Institute ve American Councils for International Education; Türkiye, ...

Sponsorlar

  • A\\\'dan Z\\\'ye Eğitim
  • Yurtdışında Eğitim ve Yaşam Hakkında Bilmeniz Gereken Herşey!
  • Mezun Forum
  • Amerika da Yaşamak Artık Hayal Değil!