Burs Duyuruları

Yurtiçi ve yurtdışı burs duyurularını kaçırmayın!

Yabancı Dil Öğretim Asistanlığı Bursu (FLTA)

Türkiye Fulbright Eğitim Komisyonu tarafından 2015-2016 akademik yılı için verilecek olan Yabancı Dil Öğretim Asistanlığı (Foreign Language Teaching Assistant – FLTA) Bursu, ABD üniversitelerinde yabancı dil eğitiminin kalitesini arttırmanın yanı sıra yabancı ülkelerden gelen İngilizce öğretmenlerinin yeteneklerini geliştirmelerine, İngilizce dil seviyelerini yükseltmelerine ve Amerikan toplumu ve kültürü hakkında bilgi sahibi olmalarına yardımcı olmayı amaçlamaktadır.fulbright
Son Başvuru Tarihi: 29 Eylül 2014

BAŞVURACAK ADAYLARDA ARANAN NİTELİKLER:
1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. (Green Card sahibi olanlar ile Amerikan vatandaşlığı olan adaylar başvuramazlar.)
2.  Başvuracak kişilerin İngilizce öğretmenliği diplomasına sahip olmaları, veya İngilizce Öğretmenliği Bölümü son sınıf öğrencisi olmaları ve en geç 1 Haziran 2015 tarihinde lisans derecesiyle mezun olacak olmaları zorunludur.
3. İngiliz Dili ve Edebiyatı, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, İngiliz Dilbilimi, İngilizce Mütercim-Tercümanlık, İngilizce Çeviri Bilim veya İngiliz Dili ve Kültürü bölümlerinden mezun olmuş veya bu bölümlerde halen öğrenci olup, en geç 1 Haziran 2015 tarihinde lisans derecesiyle mezun olacak öğrenciler de programa başvurabilir. Ancak, bu öğrencilerin Pedagojik Formasyon Sertifikalarını sunmaları gereklidir.
4. İyi derecede İngilizce bilmek. TOEFL iBT sınav sonucunun en az 79-80 veya IELTS sınav sonucunun en az 6 olması gerekmektedir.
5.Başvuruda bulunacak kişiler Kasım 1984’ten daha erken doğmuş olmamalıdırlar.
6. Başvuran kişiler aday gösterilme ve seçilme süreci boyunca Türkiye’de ikamet ediyor olmalı ve dokuz aylık programın ardından Türkiye’ye geri dönüş yapmalıdırlar.

Yabancı Dil Öğretim Asistanlığı (Foreign Language Teaching Assistant) Bursu  hakkında detaylı bilgi, online başvuru formu ile başvuru belgelerine www.fulbright.org.tr  adresinden ulaşabilir, sorularınız olduğu takdirde her zaman [email protected]  adresine yazabilirsiniz.


 

Burslara Abone olun

  • Youtube
  • Facebook
  • Twitter


Üniversite Ara

Üniversite Adı

Ülke

Bölüm

TürYabancı Dil Öğret

Fulbright Türkiye tarafından Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için yurtdışında Amerikan üniversitelerinde ...

Hubert H. Humphrey B

Hubert. H. Humphrey Burs Programı bir diploma programı olmayıp, kariyerinin ...

BAU'dan 450 Yabancı

Türiye Genelinde YÖS (Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı) ile 450 Öğrenciye ...

Albion College Burs

Albion College başarılı uluslararası öğrencilere $20,000 dolar burs vermektedir.

Professional Fellows

National Democratic Institute ve American Councils for International Education; Türkiye, ...

Sponsorlar

  • A\\\'dan Z\\\'ye Eğitim
  • Yurtdışında Eğitim ve Yaşam Hakkında Bilmeniz Gereken Herşey!
  • Mezun Forum
  • Amerika da Yaşamak Artık Hayal Değil!